22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Війни між двома тоталітарними режимами, за яку людство заплатило страхітливу ціну у десятки мільйонів життів.

22 червня – це, водночас, і точка відліку безпрецедентної трагедії євреїв України, доля яких стала предметом нацистського «остаточного рішення».

Пропонуємо Вашій увазі унікальні свідчення з фондів Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» про найдовший, та, можливо, найтрагічніший день у історії людства. Це лист із спогадами про 22 червня 1941 р. Олександра Соломоновича Гріншпона, написаний ним у лютому 1944 р.

Музей Голокосту отримав у дар цікаві експонати

21 червня до Інституту «Ткума» та Музею Голокосту завітав цікавий гість - Олександр В'ячеславович Панащенко, історик, заступник директора Новоолександрівської СЗШ Синельніковського району. Він є частим учасником наукових та освітніх проектів Інституту «Ткума», різних історичних форумів. І сьогодні він вирішив передати до експозиції нашого музею сімейні реліквії, яким більше 80 років. Ці експонати знайдуть гідне місце в нашій експозиції, присвяченій Голодомору 1932–1933 рр. Олександр В'ячеславович поділився родинними спогадами про ті страшні часи, що відбилися на долі кожного українця.

Музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" відвідала представницька делегація з Ізраїлю

Днями завершився візит до Дніпра поважної делегації з Ізраїлю – до нас завітали Генеральний директор Інституту Гарі Тригубова Шалом Норман, член ради директорів Фонду Тригубова Еяаль Говер, депутат Кнесету та голова лобі про релігію і державу Елазар Штерн разом із дружиною Доріт Штерн, представник агентства «Сохнут» в Єрусалимі Бені Лідскі. 16 червня гості зустрілися із головним рабином Дніпра та регіону Шмуелем Камінецьким, поспілкувалися з представниками єврейської громади міста.

Брейн-шторм щодо розвитку туризму у Дніпрі

14 червня у Агентстві розвитку Дніпра відбувся мозковий штурм “Туризм у м. Дніпро: обговорення стратегії та взаємодія учасників ринку в рамках комунікаційної платформи ДДА”. . До дискусії були запрошені активні представники індустрії, які працюють в галузі туризму і зацікавлені її розвитку Учасником заходу став науковий співробітник Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» Валентин Рибалка.

Посол Великобританії в Україні відвідала Музей Голокосту

06 червня Дніпровську єврейську громаду відвідала Надзвичайний і повноважний посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф. Під час візиту відбулась зустріч із головним рабином Дніпра та регіону Шмуелем Камінецьким, після чого представницька делегація завітала до Музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні". Екскурсію для гостей провів заступник керівника науково-музейного відділу д-р Денис Шаталов.

 

 

Більше статей...

Дочірні категорії