«РИЗИКУЮЧИ ЖИТТЯМ.

РЯТУВАННЯ ЄВРЕЇВ ПОЛЯКАМИ ПІД ЧАС ГОЛОКОСТУ»

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ТА ПУБЛІЧНА ДИСКУСІЯ

06 травня 2018 р. (неділя) у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбудеться відкриття виставки «Ризикуючи життям. Рятування євреїв поляками під час Голокосту», на якій представлено обличчя, історії і мотивації поляків, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

20-22 квітня на базі Черкаської обласної філармонії відбувся книжковий фестиваль «Маестро», у рамках якого науковим співробітником Інституту «Ткума» та Музею Валентином Рибалкою було проведено презентацію на тему: «Голокост та інші геноциди ХХ століття у виданнях Українського інституту вивчення Голокосту “Ткума”». Під час презентації слухачі  довідалися про наукову, освітню, методичну та видавничу діяльність Інституту. Серед найновіших видань були представлені: книга молодого ужгородського науковця Ю. Славіка «Шлях до Аушвіцу: Голокост на Закарпатті», монографія відомого вченого О. Гончаренка «Голокост на теренах Райхскомісаріату “Україна” у вітчизняному історіографічному дискурсі (1941–2016 рр.)», українське видання повісті польських журналістів П. Глуховського та М. Ковальського «Апте. Незакінчена повість», колективна монографія істориків О. Круглова, А. Уманського та І. Щупака «Холокост в Украине: Рейхскомиссариат "Украина", Губернаторство "Транснистрия"», підручник для 9 класу І. Щупака «Всесвітня історія» та ін. Серед зацікавлених проблемами Голокосту в Україні відвідувачів книжкового фестивалю виявилися як учні-старшокласники, студенти, викладачі місцевих вузів і вчителі, так і краєзнавці та аматори.

19 квітня вшановується 75 річниця початку повстання у Варшавському гетто.

17 квітня у Дніпрі пройшла урочиста Церемонія, організована Ізраїльським культурним центром у Дніпрі та присвячена Йом а-зікарон - Дню пам'яті полеглих у війнах Ізраїлю і жертв терору. Цей день вшановується кожного року напередодні Дня Незалежності Ізраїлю. Зі словами про важливість збереження пам'яті про загиблих солдатів до присутніх звернулися другий секретар посольства Держави Ізраїль, директор Ізраїльського культурного центру у Дніпрі В'ячеслав Смоткін, радник міського голови Олег Ростовцев, директор Дніпровської єврейської общини Зелік Брез, директор Інституту "Ткума" і Музею Голокосту д-р Ігор Щупак. Поминальну молитву прочитав керуючий справами релігійної громади Олександр Фрідкіс.