Музей Голокосту відвідав Посол Швеції в Україні

08 серпня Інститут «Ткума» і Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Мартін Хагстром (Martin Hagstrom). Екскурсію для поважного гостя проводив д-р Ігор Щупак.

Міжнародна освітня ініціатива “Dikh He Na Bister” («Дивись і не забувай»)

Протягом 29 липня–05 серпня у Кракові (Республіка Польща) проходив масштабний міжнародний проект “Dikh He Na Bister” («Дивись і не забувай»), присвячений Дню пам’яті жертв геноциду ромів. Його метою є підвищення рівня обізнаності молодих людей про геноцид ромів та синті задля посилення солідарності та кращого усвідомлення таких явищ, як ксенофобія і нетерпимість.

Учасниками освітніх заходів, які вже кілька років поспіль організовує міжнародна ромська молодіжна організація «Терніпе» (Німеччина), стали понад 200 громадських активістів – ромів та представників інших національностей – з усієї Європи. У складі делегації з України участь у проекті взяла науковий співробітник Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» Марина Стрільчук, та громадські активісти Андрій Бондаренко, Дмитро Коваленко, Петро Русаненко (Київ), Катерина Флора, Роман Флора (Одеська обл.), Віктор Човка (Ужгород).

Відкриття виставки «Геноцид проти ромів – пам’ятай, щоб протистояти»

06 серпня у Музеї «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулося відкриття виставки «Геноцид проти ромів – пам’ятай, щоб протистояти», створеною німецькою організацією Bildungswerk für Friedensarbeit («Освіта заради співпраці»). Виставка присвячена долі румунських ромів, які під час Другої світової війни були депортовані до Трансністрії – румунської зони окупації між Дністром і Бугом. Близько половини депортованих загинуло внаслідок надзвичайно важких умов життя. Щоб нагадати про цей майже забутий геноцид, молоді роми та молодь інших національностей з України, Румунії, Молдови та Німеччини відправилися навесні 2016 р. у подорож. Між Бухарестом і Бугом вони зустріли тих, хто вижив, свідків депортацій, та відвідали місця інтернування ромів. Наслідком зустрічей стало створення цієї виставки.

В Уневі розпочався XII Міжнародний міжрелігійний молодіжний семінар «Ковчег-2017»

16 липня розпочався Міжнародний міжрелігійний молодіжний семінар «Ковчег» для представників української, польської, єврейської та кримськотатарської молоді. Місцем проведення вже традиційно є Свято-Успенська Унівська Лавра (Львівська обл.). Співорганізаторами цього уже традиційного літнього молодіжного форуму стали Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», Український католицький університет, громадська організація «Крим-SOS», Міський палац культури ім. Гната Хоткевича.

Публічна дискусія «Окремо про спільне: Яких єврейських музеїв потребує Східна Європа?»

11 липня у Львові пройшла дискусія «Окремо про спільне: Яких єврейських музеїв потребує Східна Європа?». Це перша зустріч в рамках лекційно-дискусійної програми «Єврейські дні у Ратуші: (Не)Показане минуле музеїв Східної Європи». 

 Проблема збереження єврейської спадщини, її репрезентації і включення до оновленого національного наративу України набуває сьогодні особливої актуальності. Жвавий інтерес до єврейської спадщини в сучасній Україні збігся в часі зі справжнім "бумом" єврейських музеїв у Східній Європі, де впродовж останніх років було зреалізовано кілька масштабних музейних проектів.

Більше статей...