ВІД РЕДАКЦІЇ


Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» мас честь запросити до співробітництва всіх, хто зацікавлений у розміщенні власних матеріалів на сторінках нашого видання.
«Проблеми історії Голокосту» – це науковий журнал, що надає місце для публікацій дослідникам з України та інших країн, які спеціалізуються на вивченні проблем Голокосту та інших геноцидів. Журнал має на меті:
– сприяти поглибленому вивченню різноманітних аспектів подій Голокосту, що відбувалися на українських землях; виявленню спільного та особливого в історії Голокосту на окупованій нацистами території України в порівнянні з іншими регіонами колишнього СРСР, Східної та Західної Європи; дослідженню специфічних рис Голокосту в різних регіонах окупованої нацистами України;
– сприяти використанню раніше не введених у науковий обіг джерел, що зберігаються як в українських, так і в закордонних архівах, а також залученню джерел іншого характеру (свідоцтв, спогадів тощо);
– заохочувати використання полідисциплінарних підходів та участь у дослідницькому процесі фахівців у галузі соціології, політології, філософії, психології та представників інших гуманітарних наук для створення комплексної та багатогранної картини історії Голокосту;
– здійснювати як реконструкції історичної послідовності подій, так і спроби інтерпретації причин і передумов Катастрофи європейського єврейства; проводити порівняльний аналіз конкретно-історичних і цивілізаційних аспектів Голокосту та інших геноцидів, теорії та історії націоналізму і, зокрема, місця й ролі єврейського фактора в культурно-історичних процесах у Європі, що передували Голокосту чи сталися після нього.
Окрема увага приділяється вивченню Голокосту як прикладу в контексті інших геноцидів, які зазнала історія людства, дискусії про безпрецедентність чи універсальність Голокосту, а також моральним урокам, які ці події можуть подати сучасній цивілізації з метою формування толерантності у суспільстві та укріплення міжнародних та міжнаціональних зв’язків.
Визначення тематичних пріоритетів і затвердження матеріалів до друку здійснюється Міжнародною редакційною радою журналу. Первинний відбір матеріалів до публікації здійснюється відповідальним редактором, якому потрібно направляти матеріали, що пропонуються до друку.
Дослідження, що пройшли відбір, направляються для анонімного рецензування спеціалістам із теми; за підсумками їхніх зауважень автор доробляє текст, після чого матеріал проходить наукову та літературну редактуру.
Тираж видання розповсюджується по науково-дослідних, освітніх та культурно-просвітницьких установах, бібліотеках, що висловили зацікавленість в отриманні журналу. Електронна версія видання (у РDF-форматі) буде також доступна на веб-сайті Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума»: http://tkuma.dp.ua

Обкладинка Проблеми історії Голокосту, випуск № 8

Проблеми історії Голокосту, випуск № 8

Науковий журнал

 5 / 1
Рік: 2016
Перегляди: 1480
Обкладинка Проблеми історії Голокосту, випуск № 7

Проблеми історії Голокосту, випуск № 7

Науковий журнал

 5 / 1
Рік: 2015
Перегляди: 1753
Обкладинка Проблеми історії Голокосту, випуск № 6

Проблеми історії Голокосту, випуск № 6

 5 / 1
Рік: 2013
Перегляди: 1900
Обкладинка Проблеми історії Голокосту, випуск № 5

Проблеми історії Голокосту, випуск № 5

  / 0
Рік: 2010
Перегляди: 1450
Обкладинка Проблеми історії Голокосту, випуск № 4

Проблеми історії Голокосту, випуск № 4

  / 0
Рік: 2007
Перегляди: 1344