Міжнародний освітній семінар "Освітні програми у музейному просторі"

Протягом 24–26 січня на базі Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» і Музею «Память єврейського народу та Голокост в Україні» проходив освітній семінар «Освітні програми у музейному просторі (Обмін міжнародним досвідом у викладанні Голокосту). Учасниками семінару стали наукові співробітники Єврейського музею Берліна, музею «Топографія терору», «Будинку Ванзейської конференції» (Німеччина), Національного музею історії України у Другій світовій війні, Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г.Возницького, Дніпропетровського художнього музею.

Під час семінару обговорювалися концепції музеїв та їхніх освітніх можливостей, учасники розповіли про досвід освітньої роботи у своїх музеях. Було організовано музейний урок для старшокласників, де особлива увага була приділена роботі з архівними матеріалами з фондів Музею Голокосту. Також учасники семінару познайомилися з такою формою освітньої роботи Інституту «Ткума», як уроки толерантності і мобільні освітні виставки.

Завдяки екскурсії по місту, яку провів науковий співробітник Інституту "Ткума" Валентин Рибалка, освітяни з України і Німеччини отримали можливість ближче познайомитися з єврейською історією міста Дніпра та більше дізнатися про особливості «остаточного вирішення єврейського питання» у нашому регіоні.

Завершальний день семінару припав на 26 січня, коли у Дніпрі проходили масштабні заходи, організовані Інститутом «Ткума» і Музеєм Голокосту до Міжнародного дня памяті жертв Голокосту. Це, зокрема, передача Наталією Федущак (UJE) унікальних експонатів до Музею; презентація книг з історії Бабиного Яру і українсько-єврейської історії; відкриття фото-виставки Луїджі Тоскано «Проти забуття» та її обговорення із автором. Взяти участь у цих заходах мали змогу й учасники освітнього семінару».

Своїми враженнями від участі поділилися наукові співробітники Національного музею історії України у Другій світовій війні: «Хочемо ще раз подякувати Вам за теплий прийом, гостинність і захоплюючу культурну програму, надану нам під час візиту. Для нас почесно і важливо, що Ви надали нам таку чудову нагоду відвідати організований Вами семінар та познайомитися з Вашою командою професіоналів. Відверто кажучи, ми були у захваті від рівня роботи Ваших співробітників. Сподіваємося, що ця зустріч та низка проведених Вами заходів сприятимуть зміцненню та позитивному розвитку наших з Вами дружніх та довірчих відносин і також стануть поштовхом для подальшої плідної співпраці. З повагою та найкращими побажаннями, Пастернак Олександр та Алла Грушецька».