13 травня в музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулося відкриття нового розділу експозиції «Трагедії ХХ ст.», що присвячений подіям Євромайдану, Революції Гідності, АТО та російській агресії проти України. Концепція експозиції була розроблена директором Інституту «Ткума» та музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост В Україні» д-ром Ігорем Щупаком разом зі співробітниками обох інституцій.

Під час цього заходу до музею було передано багато цікавих та унікальних експонатів. Так, відомий волонтер Мікаел Саакян, який народився у Вірменії, але є справжнім патріотом України, передав до експозиції двері одного з УАЗів, майже повністю зрешечені кулями та уламками мін. Сам Мікаел вже відремонтував за свій рахунок близько тридцяти автомобілів на власному СТО, які згодом були відправлені до зони проведення АТО. Працівник цього ж СТО Сергій показав бойові прапори, що були передані бійцями волонтерам як вдячність за їх безцінну допомогу.

Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ДНУ ім. О. Гончара та ветеран АТО Олег Репан передав пам’ятку про війну, яку носив у собі – уламок снаряду, через який він ледь не загинув.

Ветеран АТО Іван Начовний, герой-танкіст із позивним «Гном», розповів про нелегкі будні війни та про те, як бійці долають страх смерті на полі бою за допомогою гумору.

Напередодні відбулася прес-конференція, присвячена відкриттю цієї виставки. Під час її проведення голова «Фонду оборони країни» Павло Хазан передав до музею сімейну реліквію – військовий ремінь свого дідуся, ветерана Другої світової війни. Цікаво, що той самий ремінь одягнув уже сам Павло, коли відправлявся захищати Україну від російської агресії. Таким чином, за допомогою цього ременя  історія поєдналася із сьогоденням.