У МУЗЕЇ «ПАМ’ЯТЬ ЄВРЕЙСЬКОГО НАРОДУ ТА ГОЛОКОСТ В УКРАЇНІ» ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА «БУЛА ВИСОКА ТРАВА», ПРИСВЯЧЕНА ЖЕРТВАМ НАЦИЗМУ

10 грудня у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулось відкриття виставки «БУЛА ВИСОКА ТРАВА», присвяченої долям людей, постраждалих від нацизму. Її головні герої – жертви геноциду (євреї та роми), колишні в’язні концтаборів і гетто, примусові працівники, військовополонені та люди, які перебували на окупованих територіях.

Проєкт «Була висока трава» був реалізований за підтримки німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ) та за сприяння спільного проєкту Інституту «Ткума» і Яд Вашем «Вивчення Голокосту в Україні для формування атмосфери толерантності». Виставка складається з 29 виразних, наповнених внутрішньої силою портретів тих, хто пережив нацистський терор. Кожен портрет супроводжується короткою історією людини та її роздумами над тим, що справді важливо.

На церемонії відкриття виставки зі словами про важливість збереження пам'яті про жертв нацизму виступили голова Дніпропетровського відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму, колишня примусова робітниця Людмила Кочержина, академічна консультантка проєкту, старша наукова співробітниця відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАНУ, кандидатка історичних наук Тетяна Пастушенко, керівниця ВБО «Турбота про літніх в Україні» Галина Полякова, фотографиня проєкту «Була висока трава», PR -консультантка Фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ) Леся Харченко, директор Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», кандидат історичних наук, Заслужений працівник освіти України Ігор Щупак. Модерував відкриття вистави заступник директора Інституту «Ткума» з наукової роботи д-р Єгор Врадій.

Виставка експонуватиметься у Музеї до 01 лютого 2021 р.