Церемонія до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

27 січня у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» біля панорами «Бабин Яр – “бабині яри” України» пройшлаЦеремонія пам’яті до 70-річчя визволення Аушвіца та Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. До вшанування пам’яті жертв нацизму долучились високопосадовці, члени дипломатичного корпусу, представники ООН, члени представництва ЄС, релігійні діячі різних конфесій, представники Дніпропетровської єврейської громади, ЗМІ, широка громадськість.
Відкривав Церемонію голова Ради євреїв-ветеранів, полковник у відставці Соломон Флакс. За ним виступили Йонатан Лейфер, голова правління Дніпропетровського офісу «Джойнт»; Василь Костицький, голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі; Фаїна Винокурова, заступник директора Вінницького обласного державного архіву; Олександр Фрідкіс, керуючий справами єврейської релігійної громади; владика Симеон, єпископ Дніпропетровський і Павлоградський Української православної Церкви Київського Патріархату; Рамазан Курбанов, голова Дніпропетровської мусульманської громади; Василь Пантилюк, канцлер Донецького екзархату Української греко-католицької церкви.

До запалювання свічок у пам’ять про жертв Голокосту були запрошені Шмуель Камінецький, головний рабин Дніпропетровська та Дніпропетровської області; Геннадій Зубко, віце-прем’єр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлового господарствав Україні, та Борис Трейгерман, радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації; Христос Стіліанідес, Європейський комісар з питань гуманітарної допомоги та управлінняв кризових ситуаціях Єврокомісії, та Ян Томбінський, Посол, Голова представництва Євросоюзу в Україні; Детлеф Вольтер, Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина у м. Донецьк; Ян Здановський, віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у м. Харків; В’ячеслав Смоткін, другий секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні, директор Ізраїльського культурного центру у м. Дніпропетровськ.

До традиційних шести свічок в пам’ять про шість мільйонів загиблихв роки Голокосту євреїв цього року додались ще дві – у пам’ять про жертв війни на сході України. Свічки були відповідно підписані: «Я Волноваха» і «Я Маріуполь».
Виступаючі підкреслювали важливість вшанування пам’ятних дат, що об’єднують людей з різними політичними та релігійними поглядами, проте з однаковим розумінням головної цінності – людського життя.
Завершилась Церемонія відкриттям виставки «Нацистський німецький табір смерті – концентраційний табір Аушвіц». 

 

Фотографію надано прес-центром Дніпропетровської єврейської громади