Засідання Українсько-Польської комісії експертів з удосконалення шкільних підручників

19 жовтня у форматі онлайн проходило щорічне засідання ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ КОМІСІЇ експертів з удосконалення шкільних підручників з історії та географії. З української сторони участь брали науковці, які самі є авторами підручників: Наталія Бєскова, проф. Ігор Гирич, проф. Володимир Головко, проф. Станіслав Кульчицький, секретар Комісії Раїса Євтушенко (Міністерство освіти і науки України). Інститут «Ткума» представляли д-р Єгор Врадій та д-р Ігор Щупак.

«Дуже приємно було спілкуватися з нашими давніми польськими партнерами. До речі, проф. Гжегож Мотика, проф. Пьотр Кролль, проф. Кароль Санойца неодноразово надавали мені з колегами цінні консультації і поради щодо розділів наших підручників, присвячених історії Польщі та польсько-українських відносин, – зауважив д-р Щупак. – Сьогодні, як і завжди, ми аналізували польські підручники, а польські колеги – українські, серед яких – і наш підручник для 7-го класу (автори І. Щупак, О. Бурлака, І. Піскарьова). Детальніше про це можна буде прочитати на ресурсах Міністерств освіти України та Польщі».

Під час засідання учасники домовилися про проведення методологічних семінарів українських та польських істориків з актуальних питань історії та про спільні публікації матеріалів. Наступна зустріч членів комісії має відбутися влітку 2022 р. у Варшаві.