У Києві відкрилась виставка до 70-ліття визволення Аушвіцу

26 січня у Києві відкрилась виставка «Концтабір Аушвіц – українськийвимір. Дослідження, документи, свідчення», присвячена 70-літтю визволення Аушвіцу та Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.
Організаторами виставки стали Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років,Міністерство культури України, Український інститут національної пам’яті, Центральний державний архів кінофотофонодокументів ім. Г. С. Пшеничного. Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» та Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» також долучилисьдо створення експозиції. Нашим Музеєм був переданий ряд унікальних експонатів, що наряду з іншими експонатами виставки будуть демонструватись у Музеї історії Великої Вітчизняної війни.

В експозиції представлено близько 300 предметів, які розповідають про наших співвітчизників – в’язнів нацистського концтабору і солдатах Першого українського фронту, що звільняли Аушвіц. Серед експонатів – документальні матеріали учасників звільнення концтабору та його в’язнів: військовополонених,учасників українського визвольного руху, остарбайтерів, євреїв з України.

Виставку відкрили Міністр культури В’ячеслав Кириленко, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович та директор музею історії Великої Вітчизняної війни Іван Ковальчук.До урочистого відкриття долучився також Ігор Щупак, к.і.н., директор Інституту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».
Міністр культури відзначає, що можна провести паралелі між тодішніми подіями та українськими реаліями. «Умови, в якихзнаходяться українські полонені, і знущання над ними тільки підтверджують, що між німецьким нацизмом і нинішнім російським імперіалізмом практично не залишилося відстані», – цитує В’ячеслава Кириленка сайт УНІАН.
Захід завершився круглим столом, в якому взяли участь відомі українські історики д-р В. В’ятрович, проф. О. Лисенко,В. Нахманович, проф. І. Патриляк, д-р Ігор Щупак та інші.