Співробітники Інституту "Ткума" взяли участь у програмі "Seminarium" Українського центру досліджень Голодомору

15 жовтня  у Києві розпочалася програма Seminarium – серія фахових дискусій, присвячених різним аспектам вивчення Голодомору в Україні. Програму ініціювали канадський Науково-дослідний і освітній центр вивчення Голодомору (Holodomor Reseаrch and Education Consortium), Український центр досліджень Голодомору (директор - Людмила Гриневич, доктор історичних наук) та Інститут історії Національної академії наук України.

Розпочала програму дискусія на тему: "Осмислюючи "Жнива скорботи" Роберта Конквеста 29 років потому...". До участі у дискусії були запрошені експерти: Андреа Граціозі (Університет Наполі, Італійське агенство з оцінки університетів і досліджень), Олександр ГладунНаталія Левчук (Інститут демографії НАН Укаїни), Геннадій Єфименко (Інститут історії України НАН України), проф. Станіслав Кульчицький (Інститут історії України НАН України), Френк Сисин (HREC, Канадський інститут українських студій). 

За допомогою skype-зв'язку була організована відеоконференція, участь у якій взяли наукові співробітники Інституту "Ткума" та Музею Голокосту Ірина Радченко та Валентин Рибалка. Вони розповіли про концепцію Музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні", у рамках якої створюється нова експозиція, присвячена подіям Голодомору. Експозиція створюється у співробітництві із Українським центром досліджень Голодомору й буде розповідати про Голодомор 1932-1933 рр. та про менш відомі випадки створення штучного голоду радянським режимом у 20-30-і рр. минулого століття. Також мова буде йти про євреїв як жертв голоду, з одного боку, а з іншого - як його співорганізаторів та виконавців, поруч з тими українцями, росіянами, та іншими некращими представниками своїх народів, що стали співучасниками радянської репресивної системи.

Нагадаємо, що Договір про співробітництво між Музеєм Голокосту та Українським центром досліджень Голодомору було підписано у червні 2015 р., під час роботи Міжнародного науково-практичного семінару "Історична пам'ять про Другу світову війну, Голокост та інші геноцидні явища" (м. Дніпропетровськ).