Панельна дискусія "Антисемітизм у сучасному світі: академічний, суспільний і політичний аспект"

12 листопада у Києві проходила панельна дискусія «Антисемітизм у сучасному світі: академічний, суспільний і політичний аспекти», організована Інститутом досліджень світового антисемітизму й політики, Українською асоціацією юдаїки та Магістерською програмою з юдаїки в НаУКМА.Ця дискусія розпочала серію круглих столів, присвячених проблемі сучасного антисемітизму в Україні і світі.

Учасниками дискусії були директор Інституту досліджень світового антисемітизму й політики Чарльз Смолл (Нью-Йорк), головний науковець Міністерства абсорбції Держави Ізраїль Зеев Ханін (Єрусалим), директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» д-р Ігор Щупак (Дніпропетровськ). Модерував захід президент Української асоціації юдаїки Віталій Черноіваненко.

Зала офісу програм з юдаїки Національного університету «Києво-Могилянська академія» стала майданчиком для обговорення нових проявів антисемітизму у Європі та в Україні. Чим і яким є антисемітизм у сучасному світі? Чи перетворюється він на передусім академічну проблему чи продовжує впливати на політичне й суспільне життя більшості країн світу? Чи змінюються з часом його прояви? Чи можливе перетворення антисемітизму на складову державної політики в епоху, коли євреї вже не є «державою в державі»? Ці та інші питання перебували у фокусі уваги дослідників. Зеев Ханін та д-р Ігор Щупак у своїх виступах торкалися тем організованої антиізраїльської пропаганди, ісламського екстремізму, змін у повсякденному житті європейських міст.