Освітні заходи для учасників літнього табору "Мазл Тов"

Щороку м. Приморськ (Запорізька обл.) стає місцем для відпочинку та просвіти дітей віком від 5 до 16 років. Організатором цих заходів виступає Єврейський общинний центр «Мазл ТОВ» (м. Запоріжжя). Впродовж 3 тижнів діти відвідують заняття з івриту, історії; беруть участь у різноманітних розважальних заходах, спрямованих на вироблення лідерських якостей, командного духу, ініціативності, толерантного ставлення до інших людей.

25−26 червня для проведення освітніх заходів було запрошено Інститут «Ткума». Науковий співробітник Інституту Ірина Радченко провела заняття для підлітків – учасників літнього табору. Основною темою для обговорення стало питання морального вибору в роки Голокосту та ставлення українського населення до масового винищення євреїв. Зокрема, говорили про кілька основних стратегій поведінки людей під час Голокосту: це «спостерігачі» («байстендерс»), колаборанти, Праведники народів світу. Для унаочнення матеріалу були залучені плакати з означених тем. Важливе питання вибору пролунало і під час демонстрації фрагментів із художнього фільму «Хлопчик у смугастій піжамі» та його подальшого обговорення із присутніми.

До обговорення освітніх, просвітницьких проектів Інституту «Ткума», презентації нової наукової, навчально-методичної літератури долучилися й дорослі, які в цьому році також взяли участь у заходах табору «Мазл ТОВ». Після жвавої дискусії усі бажаючі мали змогу отримати видання Інституту.