Міжнародний молодіжний табір “Drzewo Oliwne”

З 29 липня по 6 серпня у місті Вісла (Республіка Польща) проходив Міжнародний культурно-просвітницький табір для єврейської молоді з України, організований фундацією “Drzewo Oliwne”, Інститутом «Ткума» і Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».

Цього року програма включала в себе лекції з історії єврейського народу і Голокосту, розвитку юдаїзму у Європі, інтеграційні тренінги, різноманітні майстер-класи та екскурсії до визначних історичних місць. Зокрема, керівник освітнього відділу Інституту «Ткума» Ірина Піскарьова провела декілька занять, присвячених історії єврейського народу, Праведникам Народів Світу, пам’яті про Голокост, та лекцію-бесіду «Обличчя, які нас об’єднують: Моральні авторитети нації». Дар’я Клименко та Світлана Предко, учасниці цьогорічного проекту, організували інтеграційне заняття на тему «Ми різні – ми рівні», а Соня Зеркаль провела інтерактивну лекцію для польських лідерів із вивчення російської та української мов.

Майстер-клас із польської кухні, який надзвичайно захопив та зблизив учасників польської та української груп, організували Гося Дуда та Патриція Севняк. Ріта та Тімоті Рабінек захопили увагу молоді, організувавши театральну постановку «Бар/Бат міцва у Штетлі», в якій кожен учасник отримав свою роль та зміг проявити себе у незвичному образі.

Надзвичайно різноманітною цього року була й екскурсійна програма. Молодь змогла побувати у різних куточках міст Вісла, Істебне та Конякув. Також група побувала на екскурсії в Голешуві (де учасники відвідали хатинку памяті підтабору Аушвіц) та у місті Чешин.