21 квітня у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбувся інтегрований онлайн-урок, присвячений історії Голокосту та геноцидів. Захід поєднав літературу та історію, створивши майданчик для осмислення трагічних сторінок ХХ століття.
Детальніше: Інтегрований онлайн-урок з історії Голокосту та геноцидів
14 квітня у форматі онлайн відбувся семінар для польських та українських освітян, організований Інститутом «Ткума» спільно з Міжнародним центром освіти про Аушвіц та Голокост Державного музею Аушвіц-Біркенау (м. Освенцим, Польща).
На відкритті семінару виступили керівниця освітніх програм Інституту «Ткума» Ірина Піскарьова, керівниця освітніх програм Міжнародного центру освіти про Аушвіц та Голокост Наталія Ткаченко, директор Інституту «Ткума», член Ради директорів UJE (Канада), член Міжнародної Ради Освенцимської (Польща) д-р Ігор Щупак.
21 березня відбувся «історичний вебінар», організований Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» спільно з УОВЦ «Оріон». Темою зустрічі стали цифрові технології в історичній освіті: нейромережі, чат-боти та штучний інтелект.
Спікеркою заходу була Наталія Власова – директорка Наукового ліцею міжнародних відносин Університету митної справи та фінансів, переможниця Національної премії Global Teacher Prize Ukraine – 2021 у номінації «Вчитель-новатор», переможниця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2025», співавторка підручників з історії УОВЦ «Оріон». Модерував обговорення д-р Ігор Щупак.
Детальніше: Вебінар Інституту «Ткума» та УОВЦ «Оріон» про цифрові технології в історичній освіті
Інститут «Ткума» та УОВЦ «Оріон» відновили серію «історичних вебінарів»! 26 лютого відбулася зустріч на тему «Від Олівера Кромвеля до Богдана Хмельницького», гостем якої став відомий науковець, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, ініціатор науково-популярного проєкту «Історичний лікбез» Кирило Галушко. Модератором заходу виступив директор Інституту «Ткума» д-р Ігор Щупак.
Під час вебінару обговорювалися ключові питання ранньомодерної історії, зокрема:
27–29 січня в Ужгороді відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар для вчителів історії, присвячений Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту та 80-й річниці звільнення нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау. Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України та Український інститут вивчення Голокосту «Ткума».
Відкриття семінару відбулось 27 січня, у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, тож символічно, що захід розпочався з Церемонії вшанування 6 мільйонів жертв геноциду. Участь у меморіальному заході взяли представники Закарпатської обласної державної адміністрації, науковці Ужгородського національного університету, педагоги та громадські діячі. На продовження заходу відбулась лекція-бесіда «Голокост та інші геноциди в контексті викладання історії відповідно до реформи НУШ: інтегрований курс і концентри», яку провели заступник директора Інституту «Ткума» д-р Єгор Врадій та директор Інституту д-р Ігор Щупак. Дискусія зосередилася на значенні вивчення історії Голокосту в умовах сучасної російсько-української війни та реформуванні історичної освіти.