Проведення уроків толерантності у Петриківці

25 січня наукові співробітники Інституту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» Ірина Піскарьова, Ірина Радченко та Владислав Базилевський, разом із учасниками Міжнародного освітнього семінару, відвідали Петриківську загальноосвітню школу. До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту для учнів 10 класу було проведено урок з використанням мобільних освітніх виставок Інституту «Ткума», присвячених трагедії Голокосту, подвигу Праведників  народів світу, теоретичним аспектам злочину геноциду. Учні взяли активну участь в обговоренні цих тем і, зокрема, цікавились питаннями, повязаними з викладанням історії Голокосту в інших країнах.

Координатор освітніх програм Інституту «Ткума» Ірина Піскарьова, провела спеціальне заняття з виховання толерантності для учнів 5 класу. У рамках заняття діти взяли участь у навчальних вправах, оформлених у вигляді ігор: бесіда-рефлексія «Чи ображали тебе?», «Як ти вмієш слухати іншого (однокласника)?», гра на визначення інших етнічних спільнот, що проживають на теренах України (за національним одягом, національною стравою, релігійною спорудою). Особливе зацікавлення викликало завдання створити «дерево толерантності»: кожен учень мав написати на маленькому аркуші своє визначення толерантності.

Після занять учасники Міжнародного семінару, співробітники Інституту «Ткума» разом із вчителями школи відвідали Музей Петриківського розпису, де, зокрема, взяли  участь у майстер-класі, який традиційно проводять майстри музею.