23 квітня відбулося чергове засідання Історичного клубу, який є спільним проектом Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» та Інституту суспільних досліджень. Цього разу заняття за темою «Україна і руйнація імперій: татаро-монгольське іго та національне питання» проводив кандидат історичних наук, науковий співробітник НАН України Борис Черкас. На засіданні клубу були присутні викладачі та науковці, серед яких – д-р Олег Репан, д-р Світлана Каюк, науковий співробітник Центру з вивчення Східної Європи при Бременському університеті, д-р Микола Митрохін, історик та археолог Віктор Векленко, а також громадські активісти, та студентська молодь.
Тема засідання Історичного клубу на початку могла видатися учасникам досить екзотичною, адже була присвячена особливостям формування Золотої Орди та її взаємодії з сусідніми державами. Однак у лекції д-ра Черкаса йшлося не лише про особливості формування та розвитку кочових держав, які були постійними сусідами українських земель. Жвавий інтерес серед присутніх викликала інформація про життя та загадкову смерть хана Мамая. Крім того, за свідченням дослідника, у формуванні Московського князівства, яке пізніше стало основою Російської імперії, також брали участь представники кочових держав. Зокрема, в Московському князівстві певний час навіть чеканилися монети із зображенням хана Тохтамиша.
Також присутні на засіданні обговорювали вплив культури кочових народів, що в різні часи проживали на території українських земель, на формування українських традицій та на місцеву топоніміку.
Засідання Історичного клубу завершилося неформальним спілкуванням присутніх із Борисом Черкасом та Олегом Репаном.
https://www.tkuma.dp.ua/ua/prosvescheniye/istoricheskiy-klub/70-zasidannya-dniprovskogo-istorichnogo-klubu#sigProId104b766531