16 серпня відбулось засідання Дніпровського історичного клубу, заснованого Інститутом «Ткума», Інститутом суспільних досліджень та Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні». Клуб організовує зустрічі мешканців міста з відомими українськими та зарубіжними істориками, громадськими діячами. Чергове засідання Клубу під назвою «Історія нашого міста: війна і рок-н-рол…» присвячене минулому Дніпропетровська та його мешканців.

Зустріч почалася з передання Музею Голокосту свідоцтв нинішньої війни на сході України – уламки снарядів «граду» та мін, каски та бронежилету. Ці речі передали волонтери місії «Чорний тюльпан», які займаються вивезенням тіл вбитих солдатів – з нашого та «іншого» боку.

Павло Хазан, голова правління Фонду Оборони Країни, передасть до експозиції Музею Голокосту сімейну реліквію – бінокль. Колись дідусь Павла, радянський офіцер, захопив у полон німецького офіцера, який віддав свій бінокль зі словами: «Не минуло й двох років з того моменту, коли я дивився у цей бінокль на Москву». На що Борис Хазан відповів йому: «Не мине й двох років, як я буду дивитися крізь цей бінокль на Берлін». Так і сталося.

Тепер ця річ стала в нагоді самому Павлу, який бере участь у війні на сході України. Події минулого поєднались із сьогоденням, і старий військовий трофей став талісманом для українських військових, які захищають нашу країну від російської агресії.

А потім була розповідь про мир, про мирні 1960-80-і рр. Сергій Жук, професор Балл університету (США), уродженець Дніпропетровська, представив свою книгу «Рок-н-рол у місті ракет» (видана англійською мовою у США). У радянські часи «ракетно-космічний» Дніпропетровськ був закритим для іноземців містом Тим не менше, у 1960-70-ті рр. західна культура, у першу чергу у вигляді музики, кінофільмів, танців та одягу поступово проникала крізь «залізну завісу». Використовуючи матеріали українських архівів, щоденники, спомини, проф. С. Жук розкрив питання про поширення західної культури серед молоді Дніпропетровська брежнєвської доби. Крім цікавої розповіді, присутні змогли послухати музику 1960-1970-х та побачити деякі образи тих часів. Наприкінці заходу було анонсовано видання оновленого варіанту книги С. Жука російською мовою, яке заплановане на осінь 2016 р.