Музей Голокосту налагоджує співробітництво з Бердянським краєзнавчим музеєм

01 серпня Інститут «Ткума» і Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відвідала директор Бердянського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України, член національної Спілки журналістів України Людмила Федорівна Ноздріна. Під час зустрічі зі співробітниками Інституту «Ткума» було обговорено можливості налагодження співробітництва, зокрема – організацію спільного видавничого проекту про історію євреїв Бердянська. Також вже налагоджено обмін літературою і заплановано науково-музейну кооперацію.

Екскурсію Музеєм Голокосту для пані Людмили провів науковий співробітник Валентин Рибалка, який закцентував увагу на особливостях створення музейної експозиції та різноманітних інтерактивних прийомах, які дозволяють унаочнити історичні факти та події.

«Людмила Федорівна, окрім керівництва музеєм і його філіями, є активісткою болгарського національного руху – підкреслив директор Інституту "Ткума" і Музею Голокосту д-р Ігор Щупак. – Мені і моїм колегам було дуже цікаво дізнатися, зокрема, про болгарського літератора, громадського лідера Михайла Хаджийського та радянські репресії проти болгар, які втекли від сталінських "експериментів" на свою історичну батьківщину, але і в Болгарії їх знайшла радянська влада і депортувала у віддалені регіони СРСР... Про ці та інші події історії болгар України, як і інших народів, ми маємо досліджувати, про це має знайтись місце і в підручниках історії».