20–21 червня у Запоріжжі пройшло перше засідання Усноісторичного клубу, ініційоване Українським інститутом національної пам’яті. Захід відбувався на базі історичного факультету Запорізького національного університету. Метою нового проекту УІНП є обмін досвідом щодо популяризації усної історії. Тому наскрізними темами для обговорення на засіданнях клубу стали різні аспекти теорії і практики збору і оприлюднення усних свідчень. Дискутувалися етичні питання популяризації розповідей, межа приватності й публічності у процесі оприлюднення спогадів, проблема їх верифікації. До участі у роботі клубу було запрошено наукового співробітника Інституту «Ткума» д-ра Олену Іщенко.

Протягом 21–23 червня Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» брав участь у Міжнародному книжковому фестивалі «Book Space-2019», організованому у Дніпрі за ініціативи Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

19 червня на базі Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. Яворницького пройшло перше засідання Дніпровського історичного семінару – нового проекту, який реалізує Інститут «Ткума» спільно с партнерами – музейними, науковими та освітніми організаціями Дніпра та області. Його метою є професійне вдосконалення, підвищення кваліфікації працівників музеїв, істориків, архівістів через ознайомлення з новими підходами в методології історії та в музейній справі. Актуальність роботи Дніпровського історичного семінару полягає насамперед у необхідності подолання ненаукових та прорадянських підходів у створенні музейних експозицій та організації екскурсій, у освітній роботі.

Протягом 10–14 червня у Кракові (Польща) проходило чергове, ХХІ засідання Польсько-Української комісії експертів із удосконалення шкільних підручників з історії та географії. З польського боку у засіданні брали участь: надзвичайний професор і керівник Відділу історії дипломатії і тоталітарних систем в Інституті історії Польської академії наук, завідувач кафедри історії міжнародних відносин Університету Кардинала Стефана Вишинського, доктор хабілітований Марек Корнат (співголова Комісії); Міхал Садловський (секретар Комісії); надзвичайний професор Лодзького університету, доктор хабілітований Марек Барвінський; науковий секретар Інституту історії Варшавського університету, доктор історії Пьотр Кролль; директор Інституту політичних студій Польської Академії Наук, професор, доктор хабілітований Гжегож Мотика; професор Вроцлавського університету, доктор хабілітований Кароль Санойца.

19 червня о 16:00 на базі Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. Яворницького відбудеться Дніпровський історичний семінар, присвячений історії Другої світової війни та пам’яті про неї. Щиро запрошуємо Вас взяти участь у ньому участь.