19 серпня у відеозалі Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбудеться лекція-бесіда на тему «Переддень Катастрофи. Єврейська еміграція з півдня Російської імперії кінця XIX – початку ХХ ст. у світлі літературних джерел». Заняття проводитиме історик, автор більше 50 наукових робіт з історії міжнародних відносин д-р Віктор Погромський (Чорноморський національний університет ім. Петра Могили, Миколаїв).

01 серпня Інститут «Ткума» і Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відвідала директор Бердянського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України, член національної Спілки журналістів України Людмила Федорівна Ноздріна. Під час зустрічі зі співробітниками Інституту «Ткума» було обговорено можливості налагодження співробітництва, зокрема – організацію спільного видавничого проекту про історію євреїв Бердянська. Також вже налагоджено обмін літературою і заплановано науково-музейну кооперацію.

2 серпня світ вшановує пам’ять жертв геноциду ромів. У ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау в газових камерах було знищено 2897 ромів. Тільки у цьому таборі з 23 тис. ромів, депортованих з 14 країн, загинуло понад 20 тис. осіб. Загалом жертвами нацистської політики знищення ромів стали, за різними підрахунками від 500 тисяч до мільйона людей.

25 липня на запрошення депутата міської ради Ашера Черкаського до нашого міста завітала група студентів-магістрантів факультету вільних мистецтв Потсдамского університету під керівництвом д-ра Віталія Віленчика (Інститут історії, Потсдамський університет) та д-ра Olaf Glöckner (Олаф Глокнер, Центр Мозеса Мендельсона). Головною метою їхнього візиту стало бажання познайомитися ближче з історією та сьогоденням євреїв в Україні, дізнатися, як пам’ять про Голокост зберігається та підтримується у нашій державі та як між собою взаємодіють різні національні і соціокультурні групи.

Відтепер Музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" можна відвідати не виходячи з дому. Усе, що для цього потрібно – завітати на платформу https://izi.travel/en/9ef7-muzey-pam-yat-ievreyskogo-narodu-ta-golokost-v-ukrayini/uk#ae72-rituali-svyata/uk та прослухати аудіоекскурсію залами Музею.

Також Ви можете завантажити відповідний мобільний додаток на свій смартфон, а віртуальний гід розповість Вам про визначні експонати та найцікавіші факти нашого Музею.