Щорічна науково-практична конференція "Запорізькі єврейські читання - 2019"

04–05 квітня у Запоріжжі на базі Запорізького національного університету проходила науково-практична конференція «Запорізькі єврейські читання–2019», організаторами якої стали Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» і Запорізький національний університет.

Відкрив роботу конференції декан історичного факультету Запорізького національного університету проф. Володимир Мільчев. Вітальні слова на відкритті заходу пролунали з вуст проректора з наукової роботи ЗНУ проф. Геннадія Васильчука, професора кафедри політології та права ЗНУ проф. Володимира Орлянського, директора Інституту «Ткума» та Музею Голокосту д-ра Ігоря Щупака.

Після цього на пленарному засіданні із доповідями виступили проф. Володимир Мільчев, д-р Владислав Грибовський та д-р Ігор Щупак. Далі конференція продовжила роботу у форматі секцій – «Історія та історична пам’ять» і «Філософія та філологія».

На історичній секції розглядалися різноманітні сюжети, пов’язані з історією євреїв в Україні та світі у XVIII–XXI ст. Свої напрацювання учасникам Запорізьких читань представили д-р Олександр Давлєтов, д-р Роман Молдавський, д-р В'ячеслав Майорський, д-р Юлія Головко, д-р Віктор Філас, д-р Петро Бойко, д-р Тетяна Грушева, д-р Сергій Білівненко, Ірина Точиліна, Арина Возненко, Сергій Звілінський, Тетяна Черненко, Ніна Авраменко, Тетяна Татаріна, Роман Пругло та інші.

На філософо-філологічній секції розглядали питання висвітлення єврейської історії та культури у художніх творах. Із доповідями тут виступили  проф. Ірина Павленко, д-р Наталя Горбач, д-р Тетяна Хейлік, Олександра Местецька, Людмила Котова, Людмила Некрасовська, Генг Ліпінг.

Під час Круглого столу «Вивчення історії Другої світової війни та Голокосту в суспільно-гуманітарних дисциплінах» дискутували про нові стандарти шкільної історичної освіти, програми та підручники з історії, методичні розробки і мультимедіа. Науковці та вчителі обмінювалися досвідом з методики викладання історії Другої світової війни та Голокосту. Із доповідями виступили д-р Марія Пархоменко, д-ра В'ячеслав Майорський, Валентина ОбодовськаСвітлана Шкляєва.

Паралельно з роботою конференції пройшов педагогічний семінар для вчителів історії та методистів Запорізької області. Модерували освітній захід заступник директора Городищенського ліцею, заслужений учитель України Олена Бурлака (Черкаська обл.), керівник освітніх програм Інституту «Ткума» Ірина Піскарьова,  д-р Ігор Щупак. 

Завершилися конференція екскурсією на острів Хортиця.