Заходи до Дня спротиву окупації АР Крим та міста Севастополя

26 лютого на базі Музею АТО (Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. Яворницького) відбулося відзначення Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. В цей день сім років тому кримськотатарський народ спільно з українцями продемонстрували волю і бажання залишитися частиною України. До участі в урочистих заходах було запрошено науковців Інституту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час онлайн виступу наголосив на важливості подій 26 лютого 2014 р., які не дозволили Російській Федерації зайти в Крим з «парадного входу» – через відкриття сесії Верховної Ради Криму.

Кримчанин, ветеран АТО Ашер Черкаський розповів про те, що відбувалося в Криму сім років тому. Начальник Південно-східного відділу Української інституту національної пам’яті Ігор Кочергін, декан історичного факультету професор Сергій Світленко, кінопродюсерка Наталя Хазан та інші учасники просвітницького заходу міркували про витоки протистояння кримськотатарського народу російській агресії. Наукова співробітниця Музею «Пам’ять єврейського народу і Голокост в Україні» д-р Олена Іщенко розповіла про музейні проекти, які доносять пам’ять про події 2014 р., а також сприяють солідарній позиції української і кримськотатарської громад.

 

Фото - ДНІМ ім. Д. Яворницького