У Вінниці відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар з історії Голокосту

12-13 грудня 2016 року у м. Вінниця проходив Всеукраїнський науково-практичний семінар для вчителів історії «Викладання історії Другої світової війни та Голокосту у школі: співпраця вчителя та архівіста», організований Інститутом "Ткума", Музеєм "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" разом з партнерами - Державним архівом Вінницької області, Вінницькою академією неперервної освіти.

Відкривали семінар директор Державного архіву Вінницької області, доктор історичних наук, професор Юрій Легун, заступник директора з науково-методичної роботи Державного архіву Вінницької області, кандидат історичних наук Фаїна Винокурова, методист відділу методики викладання суспільних дисциплін Вінницької академії неперервної освіти Надія Савчук та керівник освітнього відділу Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» Ірина Піскарьова (Дніпро).

З доповідями, присвяченими різноманітним аспектам вивчення і викладання історії Голокосту і Другої світової війни виступили учитель історії Олександрівської гімназії, кандидат історичних наук В. Шеліхова (Суми)  (з темою «Виховуємо дослідника: теоретичні аспекти роботи учнів з історичними джерелами) та учитель історії НВО «Ліцей нових інформаційних технологій», кандидат історичних наук, доцент Г. Лебедєва (Кам’янське) ("Розвиток критичного мислення на основі документальних історичних джерел).

          Робота освітян продовжилася на практичному занятті, яке організувала і провела д-р Фаїна Винокурова на базі Державного архіву Вінницької області. Заняття було присвячене можливостям поглибленого вивчення історії Другої світової війни та Голокосту за допомогою архівних документів і викликало неабияке ацікавлення вчителів. Після цього Ірина Піскарьова провела практичне заняття на теми «Можливості музейних фондів для вивчення історії Другої світової війни та Голокосту (на прикладі Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні»».

Наступного дня біля меморіалу відбулося вшанування євреїв, загиблих під час Голокосту на території Вінничини, а після цього до уваги учасників семінару було представлено документальний фільм «Ми дозволяємо вам померти» (режисер Б. Мафцир).

Паралельно у Вінницькому технічному ліцеї відбувалося заняття з використанням мобільних виставок та виставка видань Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума». Уроки, присвячені історії Голокосту і, зокрема, трагедії Бабиного Яру, провів науковий співробітник Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» Владислав Базилевський.

          По завершенню роботи семінару на "круглому столі" було представлено ряд доповідей стосовно архівних практик у викладанні історії Другої світової війни та Голокосту.