Всеукраїнський науково-практичний семінар "Історичний наратив та методи усної історії у викладанні історії Другої світової війни та Голокосту"

20–22 січня у Києві проходив Всеукраїнський науково-практичний семінар для вчителів історії «Історичний наратив та методи усної історії у викладанні історії Другої світової війни та Голокосту», організований Інститутом «Ткума» і Музеєм Голокосту за сприяння Міністерства освіти і науки України.

На відкритті семінару виступили директор Архіву Елі Візеля у Бостонському університеті, куратор виставки «Елі Візель: з Сигіта в Нью-Йорк через Францію та Ізраїль» д-р Йоель Раппель (США) та голова Центру єврейської культурної спадщини «Цимбаліста» (Ізраїль) проф. Дан Лаор. Продовжилась робота семінару презентацією нових видань Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» з історії Голокосту, яку провів заступник керівника науково-музейного відділу Музею Голокосту д-р Денис Шаталов. Директор Інституту «Ткума» і Музею Голокосту д-р Ігор Щупак виступив із лекцією, присвяченій історії Голокосту в контексті Другої світової війни та «Великої Вітчизняної».

Із доповідями, присвяченими різноманітним аспектам історії і методики викладання історії Голокосту і Другої світової війни, виступили науковці, викладачі і вчителі історії: д-р Фаїна Винокурова (Вінниця), Олена Войценко (Львівська обл.), Микола Зеркаль (Миколаїв), Олександр Конончук (Рівне), Тетяна Косенко (Луганська обл.), проф. Тетяна Ладиченко (Київ), Тетяна Ланевська (Харківська обл.), Людмила Різник (Черкаська обл.), Олег Рудий (Хмельницький), Ірина Селіванова-Зеркаль (Миколаїв), Валерій Снегірьов (Луганська обл.), Людмила Ташкевич (Херсонська обл.), Наталія Тимошенко (Кіровоградська обл.), Тетяна Черненко (Чернігівська обл.). Також учасники семінару мали можливість переглянути документальний фільм ізраїльського режисера Бориса Мафцира «Ми дозволяємо вам померти», який викликав жваве обговорення серед освітян.

 У рамках семінару відбулась зустріч із волонтерами з Італії та Німеччини, які розповіли про досвід викладання історії Голокосту у своїх країнах.