Освітні заходи Інституту "Ткума" у місті Ніжин

Протягом 23-24 листопада у м.Ніжин проходило кілька освітніх заходів, організованих Українським інститутом вивчення Голокосту "Ткума" і Музеєм "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" спільно з місцевими партнерами. Наукові співробітники Інституту "Ткума" Ірина Піскарьова і Марина Стрільчук провели мобільні освітні виставки, присвячені трагедії Бабиного Яру та подвигу Праведників народів світу. Заняття проходили для школярів Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради та Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ імені М.В.Гоголя. Під час занять Ірина Піскарьова розповіла учням про долю свого діда у роки Другої світової війни та звернула увагу на важливість вивчення теми  війни через історію власної родини.

За сприяння Відділу освіти Ніжинської РДА на базі Талалаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся регіональний семінар, присвячений 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру. Школярі та вчителі розповіли присутнім про події у Києві 29-30 вересня 1941 р., і наголосили на важливості збереження пам'яті про Бабин Яр та інші "Бабини Яри" України й необхідності "бути сьогодні голосом тих, хто не може говорити за себе...". Не оминули увагою учасники семінару й тему спасіння євреїв під час Голокосту, розповівши, зокрема, про Устинію Іванівну Петренко - ніжинську Праведницю, яка врятувала двох єврейських дівчат.

Участь у проведенні семінару взяли й наукові співробітники Інституту "Ткума", які звернули увагу на важливість збереження родинних історій про Другу світову війну. Виступ також супроводжувався демонстрацією мобільних освітніх виставок з історії Голокосту.

Під час освітніх заходів наукові співробітники також знайомили вчителів і школярів із програмами та проектами Інституту "Ткума" та Музею Голокосту, до яких можуть долучитися не лише вчителі, а й учні та студенти. Також вони розповіли про умови участі у Міжнародному конкурсі творчих робіт «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності», який щорічно проводить Інститут «Ткума» за сприяння Міністерства освіти і науки України.