Презентація щорічної збірки наукових робіт учнів – членів Дніпропетровського відділення МАН України «Історичні етюди - для сучасності»

15 травня у залі діорами «Битва за Дніпро» (Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. Яворницького) за ініціативи та підтримки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, ДНІМ ім. Д.І.Яворницького, Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», Дніпропетровського відділення Малої академії наук пройшло кілька важливих та надзвичайно цікавих заходів:

  • Презентація щорічної збірки наукових робіт учнів – членів Дніпропетровського відділення Малої академії наук України «ІСТОРИЧНІ ЕТЮДИ – ДЛЯ СУЧАСНОСТІ» (випуск 4). Видання здійснено Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума», історичним факультетом Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара за сприянняпроекту «Вивчення Голокосту в Україні для формування атмосфери толерантності». Автори статей, розміщених у збірці – учні, переможці конкурсу Малої академії наук. Серед тем, обраних молодими науковцями для дослідження «Голокост у Дніпропетровську» (автор – Анастасія Штепка), «Чорносвитники у регіональному вимірі Наддніпрянщині» (автор – Кирило Демченко), «Роль підпілля у звільненні Павлограда від нацистської окупації» (автор – Святослав Тараненко), «Крим та кримські татари очима західноєвропейських мандрівників кінця XVIII– початку XIXстоліття» (автор – Катерина Болебрух) та інші не менш цікаві дослідження.
  • КОНФЕРЕНЦІЯ ПЕРЕМОЖЦІВ МАН спільно з науковими співробітниками Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького та інституту «Ткума», науковими керівниками і консультантами, що присвячена подіям Другої світової війни на території України та обговоренню нової експозиції діорами «Битва за Дніпро». Талановита молодь, яка невдовзі творитиме наше майбутнє, мала можливість поспілкуватися зі знаним істориком, радником заступника голови адміністрації президента Василем Павловим, ветераном АТО, учасником батальйону «Айдар» Віктором Боняком, деканом історичного факультету ДНУ проф. Сергієм Світленко, директором Інституту «Ткума» і Музею Голокосту д-ром Ігорем Щупаком, головними натхненниками МАНу у Дніпрі д-ром Світланою Каюк і д-ром Наталею Тягло, та почути від них поради на настанови для подальшої діяльності.
  • ЗНАЙОМСТВО З ОНОВЛЕНОЮ ЗАЛОЮ ДІОРАМИ «БИТВА ЗА ДНІПРО» та перегляд документальної стрічки, присвяченої форсуванню Дніпра (головні автори відео – Євген Титаренко, Дмитро Іванов, Наталя Хазан). У 2017 р. за ініціативи Дніпропетровської обласної державної адміністрації розпочалась реконструкція Діорами, що мала на меті реставрацію художнього полотна і кардинальне змістовне оновлення експозиції. Для створення нової експозиції використаний величезний обсяг наукових матеріалів, зібраних учасниками Робочої групи Дніпровської ОДА, колективом Музею ім. Д. Яворницького, за участі інституту «Ткума» і Музею Голокосту. Важливою особливістю оновлення Діорами було залучення до неї робіт школярів – членів «Малої академії наук учнівської молоді», які збирали свідчення очевидців форсування Дніпра. Тож саме учнівська молодь стала першими відвідувачами оновленої Діорами.