Другий Черкаський книжковий фестиваль «Маестро»

20-22 квітня на базі Черкаської обласної філармонії відбувся книжковий фестиваль «Маестро», у рамках якого науковим співробітником Інституту «Ткума» та Музею Валентином Рибалкою було проведено презентацію на тему: «Голокост та інші геноциди ХХ століття у виданнях Українського інституту вивчення Голокосту “Ткума”». Під час презентації слухачі  довідалися про наукову, освітню, методичну та видавничу діяльність Інституту. Серед найновіших видань були представлені: книга молодого ужгородського науковця Ю. Славіка «Шлях до Аушвіцу: Голокост на Закарпатті», монографія відомого вченого О. Гончаренка «Голокост на теренах Райхскомісаріату “Україна” у вітчизняному історіографічному дискурсі (1941–2016 рр.)», українське видання повісті польських журналістів П. Глуховського та М. Ковальського «Апте. Незакінчена повість», колективна монографія істориків О. Круглова, А. Уманського та І. Щупака «Холокост в Украине: Рейхскомиссариат "Украина", Губернаторство "Транснистрия"», підручник для 9 класу І. Щупака «Всесвітня історія» та ін. Серед зацікавлених проблемами Голокосту в Україні відвідувачів книжкового фестивалю виявилися як учні-старшокласники, студенти, викладачі місцевих вузів і вчителі, так і краєзнавці та аматори.

 

Співробітниками Музею Павлом Полюлем та Зоряною Бондар видання Інституту були передані у фонди наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, Черкаському обласному художньому музею, Черкаському обласному краєзнавчому музею, Національній спілці письменників.

20 квітня науковим співробітником Валентином Рибалкою для учнів 10-х класів Черкаської гімназії №31 були проведені уроки на тему «Геноциди ХХ ст. в експозиції Музею “Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні” на прикладі Голодомору», під час яких учні виявили досить високу обізнаність і зацікавленість даною проблематикою.