Презентація книги Марка Ескела "Шабес Гой"

23 вересня у Музеї "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" відбулась презентація книги Марка Ескела «Шабес Гой» (Харків: Фоліо, 2018), присвячена історії життя польського єврея під час та після Голокосту. Модерував захід відомий український письменник Ян Валєтов. Автор пригодницької повісті поділився цікавими фактами про створення своєї книги, зокрема, про те, як історія Голокосту та антиєврейського погрому у Кельце 1946 року вплинула на автора та була включена до майбутнього видання. Наприкінці презентації кожен бажаючий мав змогу отримати книгу з дарчим написом автора. Дякуємо усім, завдяки кому ця презентація відбулася!

Про книгу:

Найбільшим багатством Лейби Кантолінського, власника невеликої майстерні на околиці польського Кельце, була його сім’я: дружина Рахель, син Давид і дві маленькі доньки – Ривка і Тойбе. Від'їжджаючи з дому лише на кілька днів, він і подумати не міг, що бачить їх востаннє, тому що наступного дня почнеться війна, німці окупують Польщу, а його рідні щезнуть в огні Голокосту.

Провоювавши шість років в Армії Крайовій, Лейба повертається до Кельце, яке вже цілком не те, що було до війни: із сорока тисяч євреїв, які жили в місті, в живих залишилося заледве двісті осіб, будинок Лейби зруйновано, і нема навіть могил, яким можна було б поклонитися. І тільки зустріч з Петриком – німим польським хлопчиною, який втратив батьків у перший день війни, повертає його до життя. Відтоді їхні долі дивовижно переплітаються. Їм разом доведеться пережити людську злобу і доброту, радість чудесного повернення Ривки, трагедію страшного погрому євреїв 1946 року і віднайдення нової Батьківщини.