У Дніпрі пройшов історичний форум "Друга світова війна: український погляд"

20-21 вересня у Дніпрі проходив історичний форум «Друга світова війна: український погляд», організований за підтримки Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Просвітницький захід зібрав науковців, старшокласників шкіл, студентів, викладачів, представників громадськості міста. До участі було запрошено істориків, зокрема, радника Адміністрації Президента України Василя Павлова, одного із авторів книги «Війна і міф» д-ра Сергія Громенка, заступника керівника музейного відділу Інституту «Ткума» д-ра Дениса Шаталова.

Під час двох днів роботи форуму обговорювалися такі теми, як: «В пошуках правди: сімейна пам'ять про Другу світову війну», «Достовірна історія війни: ідентифікація й популяризація», «Друга світова в інформаційній війні: політика, масова культура, ЗМІ», «8 і 9 травня: як відзначати?».

Радник губернатора Дніпропетровської області Юрій Голик підкреслив: «На форумі десятки істориків і сотні небайдужих учасників заходу міркують про події Другої Світової війни – без політики і ідеології. При цьому ми йдемо від радянського погляду на історію. Важливо переоцінити факти минулого і дати їм адекватну оцінку. Адже зараз, наприклад, якщо є бажання почитати щось про Другу світову війну, то можна знайти лише книги, видані декілька десятків років тому. І в них тільки дві глобальні теми – мілітаризація і жертви. Ми вважаємо такий підхід неправильним. Адже найцінніше в кожній державі - її громадяни. Треба цінувати кожне життя. Тому для нас було важливим зібрати істориків з усієї країни, аби дати новий погляд на події 1939-45 років».