Інститут «Ткума» на книжковому фестивалі “Book Space” у Дніпрі

Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» взяв участь у у Міжнародному книжковому фестивалі «Book Space», вперше організованому у Дніпрі за ініціативи Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Фестиваль проходив протягом 28-30 вересня.

У рамках секції «Література для освіти» Інститут «Ткума» провів круглий стіл на тему «Підручники історії нового покоління та їх мультимедійні перспективи», під час якого головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Раїса Євтушенко, керівник освітнього відділу Інституту «Ткума» Ірина Піскарьова, переможець конкурсу «Учитель року» Олена Бурлака д-р Ігор Щупак разом із освітянами та небайдужою громадськістю обговорили проблеми реформування шкільної освіти та ті виклики, які стоять сьогодні перед авторами нових підручників з історії. Блискучу презентацію нових видань «Історичної правди» провів історик, журналіст, публіцист Олександр Зінченко.

Не менш цікавою була презентація українського перекладу книги історика, професора інтелектуальної історії Європи в Єльському університеті (Коннектикут, США) Марсі Шор «Українська ніч. Історія революції зблизька». Модератором плідної дискусії виступив український та американський історик, один із провідних спеціалістів з історії Східної Європи, професор української історії в Гарвардському університеті, директор Гарвардського українського наукового інституту Сергій Плохій.

Спільно з д-ром Василем Павловим, д-ром Єгором Врадієм і д-ром Ігорем Щупаком було проведено круглий стіл, присвячений міфам і фактам про Другу світову війну та Голокост. Говорили про історичну пам'ять та її вплив на сьогодення. Василь Павлов блискуче висвітив проблеми видання літератури та викладання мілітарної історії. Д-р Щупак запропонував аудиторії основні положення концепції щодо радянсько-російської моделі пам’яті про Другу світову війну – «Квазі-релігію «ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА»». Було багато людей, багато питань, гостра дискусія. Найактивніші учасники отримали видання Інституту "Ткума" у подарунок.