Відкриття виставки «За нашу і вашу свободу 1968–2018 років» у Музеї Голокосту

15 листопада у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулось відкриття виставки «За нашу і вашу свободу 1968–2018 років», присвяченої 50-річчю виступів дисидентів на захист Празької весни. З вітальним словом до гостей звернулися заступник міністра промисловості і торгівлі Чеської республіки Іржі Гавличек, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської республіки Радек Матула, радник міського голови та член правління Дніпровської єврейської громади Олег Ростовцев, керівник наукового відділу Музею Голокосту д-р Денис Шаталов.

Виставка створена на основі унікальних документів і фотографій, віднайдених в архівах Чехії та України, та присвячена долям тих людей, які, не зважаючи на загрозу ув'язнення, протестували проти придушення Радянським Союзом «Празької весни», підтримували засуджених учасників руху спротиву, організовували студентські страйки та поширювали інформаційні листівки. Серед українців, які протестували проти окупації Чехословаччини, були, зокрема, Василь Макух, Роман Гринь, Михайло Ліхцов, Зорян Попадюк та багато інших.

Виставка організована зусиллями Посольства Чеської республіки в Україні, Інститутом дослідження тоталітарних режимів (Чехія); Чеського центру у Києві; Галузевого державного архіву Служби Безпеки України; Українського інституту національної пам’яті за підтримки Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».