Протягом 24-27 червня у Польщі проходив міжнародний семінар для українських освітян «Аушвіц – історія та символіка», організований Інститутом «Ткума» та Міжнародним центром освіти про Аушвіц та Голокост Державного музею Аушвіц-Біркенау. Це був перший семінар для українських вчителів у музеї Аушвіц з початку повномасштабної війни в Україні.
Семінар розпочався з вивчення історії містечка Освенцим завдяки історичній прогулянці та відвідування Єврейського центру та синагоги Гемра Ломдей Мішнайот. Наступні дні були присвячені поглибленому знайомству освітян з історією табору Аушвіц І та Аушвіц-Біркенау, а також сучасними зусиллями музею щодо консервації та збереження меморіального простору. Учасники семінару мали можливість відвідати консерваційні лабораторії, побачити музейні колекції, а також взяти участь у низці тематичних практичних занять у Міжнародному центрі освіти про Аушвіц.
«Заняття в Освітньому центрі дали можливість глибше поміркувати над значенням історії Аушвіцу сьогодні, зокрема у контексті українського досвіду війни. Сьогодні через війну в Україні вся інформація, екскурсії, історії людей тих часів сприймаються в кардинально іншому світлі. Під час кожної частини програми семінару ми проводили паралелі з подіями минулого, деякі з яких змінили наше сприйняття сучасних подій та наше ставлення до них», – поділилася учасниця семінару Юлія Врадій (м. Дніпро).
«Попри війну, яка триває, освіта про Голокост та період Другої світової війни в Україні розвивається, створюються нові навчальні програми, підручники, навчальні програми, проводяться тренінги для вчителів, – підкреслив д-р Ігор Щупак. – У цьому контексті співпраця з Музеєм Аушвіц є дуже важливою; ми плануємо продовжувати розвивати її та спільно реалізовувати освітні проєкти для вчителів з Польщі та України».
http://www.tkuma.dp.ua/ua/2015-02-17-11-50-31/novosti/3794-mizhnarodnij-seminar-dlya-ukrajinskikh-osvityan-u-derzhavnomu-muzeji-aushvits-birkenau#sigProId0f3e2d1c1e