Заняття з історії євреїв та Голокосту для учасників молодіжного табору «Гілель»

Протягом 25-30 серпня у Миколаївській області, неподалік м. Коблєво, проходив Літній форум «Hillel 2.0», організований Міжнародною єврейською студентською організацією «Гілель» СНД. Учасниками цьогорічного літнього табору стали більше ніж 100 студентів з різних міст України та близького зарубіжжя. Організатори підготували для молоді захоплюючу та насичену програму: освітні заходи, квести, розважальні ігри та вікторини. Традиційно у реалізації навчальної частини програми взяв участь Український інститут вивчення Голокосту «Ткума».

Директор Інституту «Ткума» та Музею Голокосту д-р Ігор Щупак провів дві інтерактивні лекції-бесіди, присвячені історії євреїв України та Голокосту. Перше заняття, тема якого була сформульована як «Пам’ять про війну та війна пам’ятей: Друга світова війна та Голокост у науковому та суспільному дискурсах», зібрало чималу аудиторію: на лекції було присутнє близько 170 осіб. Запропонована тема викликала неабияке зацікавлення у студентів, які взяли активну участь у дискусії наприкінці заняття.

Друге заняття було проведене на тему «Давня історія з євреями та без: від погромника Святослава до колаборанта Олександра Невського». Вивчаючи певні події минулого та роль окремих постатей в минулому молодь вчилася уникати стереотипного бачення світу та ставлення до оточуючих, аналізувати сучасну ситуацію в Україні та світі.

Завершилися освітні заходи неформальним спілкування усіх бажаючих із д-ром Ігорем Щупаком, під час якого студенти висловили побажання відвідати Музей Голокосту у Дніпропетровську та продовжити співпрацю з Інститутом «Ткума».