Освітні програми для літнього табору

Протягом 13-14 серпня наукові співробітники Інституту «Ткума» та Музею Голокосту Ірина Радченко та Людмила Сандул проводили лекційні заняття та психологічні тренінги для учасників дитячого оздоровчого табору «Ювілейний» у Запорізькій області.

Освітня програма була організована спільно з Запорізьким єврейським общинним центром «Мазаль Тов» під керівництвом Інеси Носенко.

Серед занять, які організував Інститут «Ткума», особливе місце займали бесіди та інтерактивні лекції з історії єврейського народу та Голокосту. Використовуючи різні візуальні джерела, зокрема, фотографії, наукові співробітники «Ткуми» розповідали дітям про різні стратегії поведінки людей в роки Голокосту (колабораціоністи, байстендерс, Праведники народів світу), про мотиви їхніх вчинків.

Також було проведено низку психологічних тренінгів для дітей різних вікових груп з метою згуртування учасників табору в одну дружню родину. Під час занять Людмила Сандул та Ірина Радченко використовували ігрові вправи, спрямовані на подолання психологічного бар’єру при спілкуванні дітей, адаптації до соціуму, та, загалом, до більшої комунікації один з одним. Також для створення більш тісного зв’язку між дорослими та дітьми та отримання певних навичок творчої поведінки було прочитано розповідь « Що пережив наш народ: розповідь про Катастрофу».

Загалом, були проведені комбіновані заняття, які поєднали лекційний матеріал, насичений фактами, з психологічними іграми-вправами, що дозволило дітям зрозуміти складну тему Голокосту. Отриманий досвід буде використаний співробітниками Інституту «Ткума» та Музею Голокосту у подальших заняттях з дітьми.